SEN Z MACIERZANKĄ

Macierzanka piaskowa (Thynnis scrpyllum L.)

zwana jest też cząberkiem, cąbrem, macierzączką, maciorką, macierzą, duszką, macierzyduszką, ,czebrykiem, czembrzykiem, dzięcieliną, dzięcielnicą, szmerem, szemrzykiem, tymianem, tymiankiem wąskolistnym.
Macierzanka nie jest rzadką rośliną, w Polsce spotkać ją można praktycznie we wszystkich rejonach, lecz niestety nie jest dostatecznie doceniana, choć właściwości leczniczych ma więcej niż nazw.

W jej składzie znajdziemy olejek eteryczny (między innymi zawierające: wholesale jerseys tymol, terpineol, karwakrol), flawonoidy, garbniki, związki goryczkowe, witaminę C, kwasy organiczne i sole mineralne. To bogactwo składników stawia macierzankę na wysokiej pozycji wśród ziół o szerokim spektrum działania.

Główne właściwości macierzanki:

– przeciwzapalne
– przeciwbakteryjne
– przeciwgrzybiczne
– uspokajające
– wzmacniające
– kojące podrażnienia skórne
– wykrztuśne
– poprawiające krążenie
– usprawniające pracę mózgu
– wiatropędne
– ściągające
– rozkurczowe
– rozgrzewające
– pobudzające wydzielanie soku żołądkowego

Macierzankę stosuje się zarówno doustnie jak i zewnętrznie w postaci okładów lub maści.

Niedawno powrócono do starej tradycji, która nakazywała by spać blisko zioła odpowiedniego dla potrzeb naszego organizmu.

Kiedyś kładło się Отзыв woreczek wypełniony ususzonym zielem pod poduszkę lub suszone w całości bukiety wieszało się nad łóżkiem. Dziś dodaje long się zioła do wypełnień poduszek cheap nba jerseys oraz materacy.

Sceptycy BURSZTYNIE powiedzą, że to tylko przesądy, jak ususzone zioła mogą działać na CZY odległość. Okazuje się, cheap jerseys że nie tylko mogą, ale i działają, co prawda nie może to być duża odległość, maksymalnie kilka centymetrów a najlepiej żeby miały styczność z naszym ciałem.

Jak to możliwe?

Dzieje się tak w głównej mierze dzięki olejkom eterycznym. To tak jak z cebulą, nie musimy jej dotykać ani jeść, wystarczy, że będziemy w pomieszczeniu, w którym właśnie jest krojona, by oczy zaczęły nam łzawić.

Z macierzanką jest podobnie, choć nie odczujemy natychmiastowo jej dobroczynnego działania to zapewniam, że po tygodniu spania na wholesale nba jerseys materacu czy poduszce wypełnionej tym niezwykłym zielem poczujemy się lepiej. Macierzanka jest szczególnie dla osób mających różnego rodzaju problemy skórne oraz kłopoty z krążeniem, ponadto działa uspokajająco, co ułatwia zasypianie.

 

opr. na cheap nfl jerseys podst.: em Jadwiga Górnicka „Apteka natury”, Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski 2011 r.
Mateusz Emanuel Senderski „Zioła. Praktyczny poradnik o ziołach i ziołolecznictwie”,
K.E. Liber , 2009 r.

Polecamy Nasze Poduszki z Łuską Gryki i Macierzanką

Najwyższa jakość wykonania. Ręczna, precyzyjna robota